KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 7297231
*
nr 729 7231
Ingeborg Lindborg-Andréasen
(1875-1950)
Etsningar, i mapp, 9 st. Ingeborg Lindborg-Andréasen (1875-1950), bladets mått: ca 35x25
Ingeborg Lindborg-Andréasen, målare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 december 2011
kl 17:44:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 16:37:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ingeborg Lindborg-Andréasen
Ingeborg Lindborg-Andréasen, målare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.
Läs mer om Ingeborg Lindborg-Andréasen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik i mapp
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:47
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:17
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:19
*
Ingeborg Lindborg-Andréasen
Ingeborg Lindborg-Andréasen, målare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.
Läs mer om Ingeborg Lindborg-Andréasen
nr 729 7231
Ingeborg Lindborg-Andréasen
(1875-1950)
Etsningar, i mapp, 9 st. Ingeborg Lindborg-Andréasen (1875-1950), bladets mått: ca 35x25
Ingeborg Lindborg-Andréasen, målare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 december 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 16:37:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ingeborg Lindborg-Andréasen
Ingeborg Lindborg-Andréasen, mÃ¥lare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.Läs mer om Ingeborg Lindborg-Andréasen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik i mapp
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:47 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:19